Wyjazd edukacyjny

W dniach 24-25 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyła się wycieczka edukacyjna do Gdańska i Gdyni organizowana przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe „Erudycja” w ramach projektu „Główka pracuje-laboratorium wiedzy w Lelkowie”.

Wyjazd był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem wyjazdu było m.in. zwiększenie zainteresowania nauką, pogłębienie wiedzy w zakresie biologii, przyrody i geografii Polski oraz rozwijanie zainteresowań astronomicznych.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali wystawy w Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Emigracji. Oglądali pokazy w mobilnym obserwatorium i brali udział w warsztatach w Centrum Hewelianum. Wieczorem zwiedzali z przewodnikiem Stare Miasto.

Następnego dnia odwiedzili Stację Ornitologiczną Muzeum i Instytutu Zoologii PAN na Wyspie Sobieszewskiej. Trzy godziny spędzili w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, zwiedzając Statek-muzeum „Sołdek” oraz Żuraw, a także interaktywne wystawy „Ludzie-Statki-Porty”. Ostatnią atrakcją był Gdański Ogród Zoologiczny.

Dwa dni spędzone w Trójmieście przyniosły uczniom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyły nowej wiedzy i doświadczeń.

Bożena Rubacha

fot. Irena Sołoducha


Więcej w tym dziale:


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.