Projektowe zajęcia z przyrody

Pan Jan Sołoducha prowadzi zajęcia z przyrody dla uczniów kl. IV-VI Szkoły Podstawowej w II edycji projektu „Główka pracuje – laboratorium wiedzy w Lelkowie”.

Uczniowie  napisali test  diagnozujący, aktywnie  uczestniczyli w zajęciach. W skrzynkach samodzielnie posiali aksamitki. Do pojemników włożyli  bulwy ziemniaków celem ich podkiełkowania.   Korzystając z kompasów potrafią wyznaczyć  kierunki świata.  Znają podział administracyjny Polski.

Uczniowie  wiedzą jakie są referaty w Urzędzie Gminy w Lelkowie i z jakimi sprawami przyjmowani są petenci. Znają rodzaje, budowę  i  funkcje korzenia oraz łodygi i liścia. Rozpoznają pierwsze oznaki wiosny – rośliny kwitnące.

Uczniowie  znają źródła zanieczyszczeń  i sposoby ich rozprzestrzeniania się. Wiedzą jak zagospodarować surowce wtórne oraz mają krytyczny stosunek do dzikich wysypisk. Znają  budowę mchów i paproci oraz wskazują na naturalnych okazach.

Uczniowie znają zjawiska atmosferyczne jakie mogą występować w różnych porach roku. Potrafią opisać stan czystości wód w strumykach i stawach. Rozpoznają różne gatunki drzew i mierzą ich obwody. Wykonują  w skali  plan boiska szkolnego

 

 

 

 


Więcej w tym dziale:


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.