Wycieczka do Torunia

W dniach 21-22.06.2017r. 38 uczestników (35 uczniów Gimnazjum i 3 uczniów SP) w ramach projektu „Główka pracuje – laboratorium wiedzy w Lelkowie” wzięło udział w wycieczce do Torunia.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach wyrobu mydła i świec pt. „Mydło i Pachnidło”. Każdy uczestnik wykonał własnoręcznie mydło, dodając wybrany zapach i elementy dekoracyjne. Następnie gimnazjaliści udali się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie Toruńskiej Starówki. Kolejnym punktem programu był udział w pokazie eksperymentów chemicznych pt. „Taniec z gwiazdami”. Na koniec dnia uczestnicy wycieczki udali się na wypoczynek do hotelu „Fredoom’ położonego w samym sercu Starówki.

Atrakcją drugiego dnia było zwiedzanie interaktywnej naukowej wystawy w Młynie Wiedzy. Gimnazjaliści brali również udział w zajęciach laboratoryjnych, gdzie samodzielnie wykonywali doświadczenia. Należy też wspomnieć, że uczestnicy mogli smacznie i zdrowo posilić się w restauracji „Sowa” w centrum Starówki.

Celem wyjazdu było: zwiększenie zainteresowania nauką; posługiwania się sprzętem laboratoryjnym; rozwijanie umiejętności przeprowadzania i opisu eksperymentu; podniesienie wiedzy w zakresie chemii; pobudzenie ciekawości o otaczającym nas świecie; wyjaśnienie zachodzących w naturze zjawisk i procesów - metodą eksperymentu.

Uczniami opiekowały się nauczycielki: Lucyna Kaniecka-Białkowska, Anna Urawska oraz ze strony organizatorów: Kamila Żurek, Elżbieta Bartołd.

                                                                     Lucyna Kaniecka-Białkowska

fot. Anna Urawska


Więcej w tym dziale:


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.