Od kwietnia wiele zmieniło się w naszym wiejskim ogrodzie. Sukcesywnie zaczęły pojawiać się w nim pierwsze nasadzenia, które przynieśli uczniowie, rodzice, nauczycie i mieszkańcy naszej miejscowości.
Z każdym dniem ogród pięknieje. Przed świętami wielkanocnymi wspólnie z uczniami i pracownikami szkoły posadziliśmy wczesnowiosenne kwiatki: fiołki trójbarwne (nazwa ludowa - bratki polne) i fiołki wonne, kaczeńce (knieć błotna), narcyzy białe – pachnące kwiaty z wiejskiego ogródka, szafirki, pierwiosnki (prymulki). Po okresie zimowej szarości na rabacie zrobiło się żółto-fioletowo. W wiejskim zakątku nie mogło zabraknąć również peonii, malw, krwawników, floksów wiechowatych, maków, asparagusa ogrodowego.
Studnia z żurawiem, którą wykonał pan Dariusz Awłasewicz została najpierw pomalowana drewnochronem przez panią Irenę i Władysława Baganów, a następnie umieszczona w wiejskim zakątku. Jest ona niewątpliwie elementem niezwykle dekoracyjnym i nadaje rustykalny charakter naszemu ogrodowi. Licząc na dalszą owocną współpracę z rodzicami, będziemy czynić starania, aby do studni z żurawiem dołączyło naczynie do noszenia wody – ceber.
Jest nam bardzo miło poinformować, że rodzice wykazują duże zainteresowanie naszymi działaniami i chętnie realizują nasze pomysły. Z góry dziękujemy panu Krzysztofowi Czarneckiemu, który zadeklarował wykonanie drewnianego płotka. Docelowo mamy zamiar umieścić na nim gliniane naczynia. Będzie on nie tylko elementem ozdobnym i charakterystycznym dla wiejskich ogrodów, ale również podporą dla pnących roślin – pachnącego groszku i nasturcji.
Widzimy, że nasze działania spotykają się z pozytywną reakcją środowiska szkolnego i mieszkańców Lelkowa, stąd też mamy więcej zapału i energii do pracy.
Organizatorzy