Czerwiec to miesiąc, w którym wszystko wokół kwitnie. Tak też jest i w naszym wiejskim ogródeczku - kwitnącym, pełnym barw, kształtów i zapachów. Przywodzi on na myśl wspomnienia z wakacji na wsi. Jest naturalny i tylko z pozoru trochę chaotyczny.
Nasze kompozycje rabatowe są kolorowe i różnorodne, tworzą je luźno przeplatające się grupy roślin, układających się w barwne plamy.
Przed zakończeniem roku szkolnego rozkwitły: białe i różowe goździki brodate, jaskrawo żółte rumianki i wiesiołki, czerwone i różowe krwawniki, różowe firletki, pomarańczowe nagietki i liliowce ogrodowe, białe maruny i rumianki oraz błękitne kocimiętki. Zaczyna przekwitać: bladoróżowa naparstnica i łubin. Ozdobny drewniany wózek wypełnił się owocami truskawek.
Dzięki codziennej pielęgnacji ogródeczka, mimo upałów i suszy, przyjęły się sadzonki czerwonej i białej kapusty. Posadzone gatunki roślin i warzyw nie sprawiają większych problemów i nie wymagają szczególnych zabiegów, gdyż w naturalnym ogrodzie doskonale radzą sobie same.
Roślinom towarzyszą nowe dekoracyjne elementy uzupełniające i podkreślające wiejski styl ogrodu: gliniane donice, w których już dojrzewają drobne pomidorki koktajlowe; drewniana konewka, którą wykonał tata pierwszoklasisty pan Władysław Bagan (posadziliśmy w niej „babciną” czerwoną pelargonię). Doskonale wkomponował się w małą architekturę z naturalnego drewna ul (warszawski poszerzany), którego wykonawcą jest pan Andrzej Chojecki – mąż pani dyrektor. Pięknymi kwiatowymi motywami został on ozdobiony przez Olę Bagan – córkę wychowawczyni klasy III i VI – pani Ireny Bagan.
Dziękujemy panu Władkowi, panu Andrzejowi i Oli za zaangażowanie w realizację projektu, poświęcony czas i materiał na wykonanie dekoracji.
Wysiłek wszystkich zaangażowanych osób włożony w stworzenie naszego wiejskiego zakątka zaowocował piękną, naturalną i przyjazną przestrzenią.
Organizatorzy