„Ekologiczne inspiracje upamiętniające stulecie odzyskania niepodległości”

Projekt pod nazwą „Szkolny ogród dydaktyczny” dotyczył zagospodarowania-wzbogacenia nasadzeń - w miejscu upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości w naszej placówce.

11.10.2018r. Szkoła Podstawowa w Lelkowie otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie w wysokości 1.000 złotych na realizację projektu z zakresu edukacji ekologicznej „ Ekologiczne inspiracje upamiętniające stulecie odzyskania niepodległości” zainicjowanego przez W-M ODN w Elblągu Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

      Projekt pod nazwą „Szkolny ogród dydaktyczny” dotyczył zagospodarowania-wzbogacenia nasadzeń - w miejscu upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości w naszej placówce. W miejscu tym znajduje się maszt, głaz upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości i nasadzenia w kolorach barw narodowych : białe i czerwone róże i begonie. W związku z tym, że begonie są  kwiatami jednorocznymi, aby co roku nie sadzić nowych roślin, postanowiliśmy wzbogacić to miejsce o wieloletnie byliny.

 

      Pracownik Urzędu Gminy w Lelkowie – architekt krajobrazu wykonał projekt   i zaplanował rodzaj nasadzeń, które zostały zakupione w dniu 29.10.2018r. w Szkółce Roślin Katarzyny Radzis w miejscowości Prętki. Rodzaj roślin był podyktowany ich kolorystyką kwitnienia: białe rozchodniki i odętki oraz czerwone rozchodniki i pysznogłówki. Z racji niesprzyjającej aury roślin nie sadzili uczniowie, ale z pomocą przyszli pracownicy obsługi naszej szkoły. Kwiaty zostały posadzone zgodnie z projektem architekta krajobrazu i oznakowane logo WFOŚiGW w Olsztynie. W miesiącu pamięci narodowej w szkolnym ogrodzie dydaktycznym odbędą się prelekcje w zakresie edukacji patriotycznej i ekologicznej.

 

     Potrzeba realizacji projektu była podyktowana propagowaniem przez szkołę postaw patriotycznych i proekologicznych w szkolnym ogrodzie dydaktycznym, stanowiącym dodatkową „salę dydaktyczną.” Zakładane cele i efekty ekologiczne zostały całkowicie osiągnięte. Szkolny ogród dydaktyczny pozwala uczniom na rozwijanie zainteresowań bioróżnorodnością oraz umacnia poczucie dumy narodowej.

 

 

                                                                                                             Ewa Karczewska     


Więcej w tym dziale:


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.