ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

To było wyjątkowe zakończenie. Pożegnaliśmy mijający rok szkolny 2018/2019, dwie klasy absolwentów, Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie i pożegnaliśmy sztandar…

W środę 19.06.2019 r. przeżywaliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęliśmy ją w kościele mszą świętą, w której dziękowaliśmy za czas nauki i modliliśmy się o błogosławieństwo na czas rozpoczynających się wakacji. Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie tradycyjnie zgromadziliśmy się w sali sportowej. Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście na czele z Panem Wójtem Łukaszem Skrzeszewskim, licznie przybyli rodzice, nauczyciele i wychowawcy na czele z Panią Dyrektor, pracownicy obsługi oraz dzieci i młodzież, uczniowie naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego była wyjątkowa ze względu na to, że pożegnaliśmy gimnazjum i ostatnią gimnazjalną klasę absolwentów oraz pierwszą kończącą szkołę podstawową ósmą klasę. Do historii  przeszło Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie wraz ze swoim sztandarem. W czasie uroczystego apelu padły smutne słowa: sztandar wyprowadzić. Nasza szkoła została bez sztandaru… Mówiła o tym w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Iwona Chojecka. Przed nami czas wyboru patrona dla Szkoły Podstawowej w Lelkowie i starania o ufundowanie nowego sztandaru. Już teraz zwracamy się do przyjaciół naszej szkoły o pomoc i wsparcie w tym jakże ważnym przedsięwzięciu.

W czasie uroczystego apelu Pani Dyrektor wyróżniającym się uczniom wręczyła świadectwa i nagrody oraz podziękowała najbardziej angażującym się rodzicom. Wójt Gminy Lelkowo wręczył stypendium uczennicy Natalii Omelan.

Uroczystość uświetnił piękny układ taneczny, który zaprezentowały uczennice naszej szkoły pod opieką Pań Anny Rutkowskiej i Ireny Bagan.

Na koniec obejrzeliśmy krótki program na pożegnanie, przygotowany przez odchodzące klasy. Aplauz wzbudziła piosenka zaśpiewana przez dziewczęta z klasy III gimnazjum dla swojego wychowawcy Pana Stanisława Dworaka.

       ks. Piotr Piasecki


Więcej w tym dziale:


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.